Menu

Jak zacházet se syrovým masem

Publikováno: 07/09/2016

Jeden ze zásadních problémů na který poukazují všichni odpůrci krmení BARFem, je snadné přemnožení bakterií v čerstvém mase. Takovéto obavy jsou samozřejmě na místě, ale není třeba se kvůli tomu vyhýbat tomuto typu krmení. Stačí následovat několik základních pravidel při nakládání s masem a problémy s bakteriemi nemusíte řešit.
Hlavním bodem je najít si důvěryhodného, kvalitního a ozkoušeného dodavatele, který s masem správně zachází již při výrobě a zajistí, že je dobře zmražené a tedy i bez bakterií. Zajistěte si také dovoz, při kterém maso cestou zůstane zmražené.
Neméně důležitá je také manipulace, kterou pak provádíte vy doma.

maso

Je lepší maso ihned dát do mrazáku a rozmrazit jen porci na nejbližší den či dva. Samotný proces rozmrazování je také důležitý. Není vhodné maso rozmrazovat při pokojové teplotě, položené na lince, to může vést právě k množení bakterií. Taktéž není dobré rozmrazovat maso v mikrovlnné troubě. Teplo v ní ničí živé enzymy, které jsou jedním z hlavních důvodů proč je maso vhodnější a hlavně lépe stravitelné a využitelné než suchá strava. Nejlepší je dát maso do čisté nádoby do lednice a tam ho nechat pomalu povolit. Pokud spěcháte a nemáte čas maso rozmrazovat po mnoho hodin v lednici, můžete ho ponořit do vlažné vody, ve které rozmrzne podstatně rychleji.

Je asi zbytečné podotýkat, že je třeba před i po porcování masa očistit jak své ruce, tak pracovní plochu a nástroje, nejlépe vodou a nějakým mycím prostředkem.
Maso, které váš pejsek nedojí a bylo venku delší dobu, hlavně v teplých letních měsících, rozhodně vyhoďte a neskladujte. Syrové maso aktivně vyhledávají mouchy, které do něj pak kladou svá vajíčka. To může být zdrojem přenosu parazitů do psa.

Pokud tyto postupy dodržíte, zdravý pes se nemusí bakterií obávat. Psí sliny jsou přirozeně antibakteriální a jejich trávicí trakt je velmi krátký, takže bakterie nemají čas se v organismu uchytit. Navíc je prostředí v psím trávicím traktu extrémně kyselé a nehostinné. Pomyslete na to, kolik věcí za den pes olízne (včetně jiných psů) nebo dá do pusy. Psi jsou opravdu velmi odolní a nakažení bakteriemi většinou svědčí o tom, že v organismu byl už předtím nějaký problém. Ve skutečnosti máte stejnou, ne-li větší šanci, že se bakteriemi nakazí pes na suchém krmivu. Jejich obsah cukrů a škrobů poskytují bakteriím perfektní potravu a prostředí v žaludku takto krmeného psa pro ně již není tak nepříjemné.

Zdroj: http://blog.barfworld.com/2015/04/28/proper-handling-of-raw-meat-a-quick-safety-reminder/

Objednávka portrétu Vašeho psa


Dekujeme za objednavku

Vyskytla se chyba, zkuste prosim znovu.

Focení Venku
Focení v Ateliéru
Ilustrace - Charakteristický Portrét