Menu

Jste připraveni na nového psa?

Publikováno: 20/01/2015

Pes udělá cokoliv, aby vás potěšil a rozesmál. Bude se k vám tulit, když uvidí, že máte špatnou náladu. Nebude vám předhazovat vaše vlastní nedostatky, nebude vám vyvracet vaše názory a stanoviska a bude vám bezpodmínečným přítelem v každé situaci. Vše vám odpustí, nic nebude později vyčítat. Ať spící u vašich nohou, či choulíc se vedle vás na pohovce, vždy bude šťastný, když bude moct trávit čas ve vaší společnosti. Vždy vás bude chránit, protože jste jeho pán.

bordeaux-dog-217018_1280

Nicméně pes je na vás absolutně závislý. Musí spoléhat na to, že mu dáte pravidelně najíst, napít, že ho vyvenčíte, vždy když potřebuje. Musíte mu dát střechu nad hlavou, musíte ho cvičit, trénovat, starat se o jeho srst a platit veterináře. Jste připraveni na to, že budete muset poskytovat péči zvířeti příštích 10 – 15 let? Můžete si finančně dovolit dát psovi veškerý komfort? Pořízení psa je zavazující životní rozhodnutí, není to jako koupě nového nábytku, který můžete v budoucnu vyhodit nebo vyměnit, pokud se vám už nehodí. Pes bude další člen rodiny. Své děti také nemůžete dát pryč, protože vás už nebaví stlát jejich postele. Než si přivedete nového parťáka domů, dejte si dostatečně dlouhou dobu na řádné rozmyšlení.

Veškerá vaše dovolená a cestování se bude odvíjet od vašeho psa, který je bezpochyby velkým závazkem. Ne každý pes je schopen vydržet týden v psím hotelu. Psi mnohdy nemohou v některých evropských zemích na pláž ani do moře. Na palubě letadla nebo v dálkovém autobuse je možnost přepravy zvířat velmi omezená. Pokud se vám pejska nepovede řádně vycvičit, počítejte také s tím, že ho nebude chtít hlídat žádný příbuzný nebo známý. Znám mnoho lidí, kteří „nemají rádi malé psy“. Pokud si pořizujete větší plemeno, může být také problém s hlídáním – pokud pes táhne, žádná kamarádka vám jej nevyvenčí. To se týká i době trávené v zaměstnání. Není vhodné nechávat psa 10 hodin denně doma bez venčení, můžete tím psovi zadělat na vážné zdravotní problémy.

Pes leckdy zrcadlí to, kolik času do něj jeho páníček investuje. Je třeba být důsledný ve výchově, protože jinak velí pes svému pánovi a oba jsou ze svého soužití nešťastní.

weimaraner-143753_1280

Rozhodnutí pořídit si psa vyžaduje důkladné zvážení. Upřímně si přiznejte, zda máte dostatek času na to, jít ideálně alespoň 4x denně se psem ven.

Mnoho lidí přichází k nám do Dogtownu s voláním o pomoc při problémech, které jim jejich miláčci způsobují, jakmile zůstanou doma sami. Není výjimkou, že pes zničí několikrát vchodové dvěře do bytu, ve snaze ukázat svému páníčkovi, že doma rozhodně nechce zůstávat sám. Lidé si pořídí psa s tím, že pracují z domova, náhle se okolnosti změní a pes, který byl zvyklý na neustálou společnost si připadá jako ve výkonu jakéhosi pomyslného trestu, když jeho pán najednou začne odcházet na delší dobu pryč.

Počítejte s tím, že pokud si pořizujete štěně, budete se mu první rok života muset věnovat tak, jako byste měli doma malé dítě. Neustále vychovávat, napomínat, hrát si, venčit psí mimino do utahání, aby vás nechalo alespoň 2 hodiny věnovat se něčemu jinému než jemu…

Než si pořídíte čtyřnohého kamaráda, dobře zvažte, kam chcete, aby se váš život ubíral v příštích 10 letech a nezapomeňte, že pejsek vám sice dá bezmeznou lásku a přátelství, ale také bude závazkem, se kterým musíte počítat ve všech vašich životních plánech.

Přejeme hodně štěstí a pokud si nevíte s něčím rady, přijďte k nám do Dogtownu na kus řeči. Máme mnoho kontaktů na dobré cvičitele a také mnoho vlastních zkušeností o které se s vámi rádi podělíme.

 

 

Objednávka portrétu Vašeho psa


Dekujeme za objednavku

Vyskytla se chyba, zkuste prosim znovu.

Focení Venku
Focení v Ateliéru
Ilustrace - Charakteristický Portrét