Menu

Velký speciál o tom, jak si vybrat správnou tašku na cestování s pejskem

Publikováno: 26/07/2014

Každý den žijete se svým Alíkem, Benym či Lízinkou, tak proč s nimi také necestovat? V Evropské unii považujeme většinou své psí mazlíčky za členy rodiny a valná část lidí je také vozí s sebou na prázdniny.

Bohužel, je to o něco komplikovanější, než je nechat jen tak poskakovat např. po palubě letadla. Jedna z nejdůležitějších věcí je správná volba přepravní tašky pro vašeho psa. Letecké společnosti mají tolik různých předpisů, že není jednoduché splnit všechna kriteria.

Zde jsou 4 nejlepší tipy a triky pro výběr té nejlepší přepravní tašky:

Vyberte optimální velikost

Tato záležitost může být těžší, než se zdá. Výška tašky by měla být ideálně k ramenům psa, nikoliv k vršku hlavy. Letecké společnosti limitují velikost zavazadel, a tak by taška měla být co nejmenší, ale zároveň umožnit vašemu zvířeti se pohodlně otočit. A věřte, že se dokážou pohodlně otočit i se skloněnou hlavou. Čím menší zavazadlo na psa si pořídíte, tím bude také lehčí. Nikdo nechce vláčet těžké zavazadlo při dobíhání navazujícího letu.

Poraďte se se svou leteckou společností

Většina leteckých společností má velikostní a hmotnostní limity pro domácí zvířata v obou prostorech, jak na palubě letadla, tak v nákladovém prostoru. Obvykle musí mít příruční přepravka takové rozměry, aby se vešla k nohám za sedadlo před vámi. Čili, pokud je váš pes větší, musí do nákladového prostoru.

Aerolinie většinou požadují tašky s větrací mřížkou, voděodolný materiál a uvnitř polstrovanou podložku. Chceme, aby naše zvíře bylo v pohodlí a bezpečí. My vám doporučujeme flexibilní tašku z měkkého materiálu, kterou bude možné zmáčknout nebo složit tak, aby bylo možné ji uskladnit ve velmi malém prostoru u nohou nebo ji vmáčknout pod sedadlo a pohodlně ji přenášet s ostatními zavazadly. Co se týče klece v zavazadlovém prostoru, doporučujeme vaše zvíře co nejvíce uchránit před drncáním a nárazy.

Vše je o kvalitě

Kvalitní přepravky jsou také většinou drahé. Nicméně my doporučujeme pořídit tu, která je nejkvalitnější. To poslední, co byste si přáli, je strachovat se během cesty o to, kdy se vaše přepravka na zvíře rozpadne. Hleďte na to, aby ucha přepravky byla dobře přišita a aby dno přepravky nebo tašky bylo co nejpevnější. Také se ujistěte, že má vaše zavazadlo na pejska větrací mřížky a zda se také dají otevírat. Během cesty budete chtít, kontrolovat, zda se váš psí miláček cítí dobře, případně pokud byste jej chtěli občas pohladit, potřebujete tedy jednoduchý přístup k němu.

Užitečná věc jsou také postranní venkovní kapsy, do kterých bude možné uschovat důležité věci jako krmivo, hračky nebo léky. Důležité je, aby ke kapsám zvíře nemělo přístup zevnitř, ale abyste je vy pohodlně rozepli. Také nezapomeňte na skládací cestovní misky, abyste mohli během cesty dát pejskovi napít.

Na letišti

Před tím, než zamíříte na letiště, ujistěte se, zda máte na tašce cedulku s vyplněnými kontaktními údaji, a že máte na dosah veškeré administrativní podklady k letu vašeho zvířete. Je nutné mít s sebou platný očkovací průkaz.

Obdržíte také lokační číslo, které bude spárováno s číslem vašeho sedadla. Připevněte jej důkladně na vaši přepravku, díky němu ji kdykoli najdete, pokud by se stala nečekaná komplikace.

Budete muset pronést psa také detektorem kovu. Pokud máte malého pejska, neposílejte jej skrz skener na jezdícím pásu, mohl poškodit jeho zdraví. Vezměte jej s sebou skrze bránu, kterou budete procházet vy.

Přestože budete nyní vědět vše potřebné, většina leteckých společností po vás stejně bude vyžadovat, abyste byli přítomni i s přepravovaným zvířetem minimálně 2 hodiny před odletem, možná i dříve. Pro jistotu je poslechněte. Pokud přepravujete většího psa v nákladovém prostoru, je dobré také podat zvířeti zklidňující prostředky a počkat až zaberou.

Dogtown vám nyní představí ty nejuniverzálnější přepravky na cesty:

Ideální lehká a skladná taška na psa od firmy Sierra dog supply. Vejde se vám kamkoliv, je opatřená mřížkami a skoro nic neváží. Je vhodnou přepravkou do letadla či autobusu.

DSC_0918

Taška, která nejlépe splňuje požadavky leteckých společností je velice lehká a prodyšná, vhodná také pro kočky – Collapsible Limone a Milano. Dá se složit na minimum a skoro nic neváží. Je vhodná do letadla a do vlaku.

IMG_3653p IMG_3660p IMG_3662p IMG_3667p IMG_3669p

Přepravka, autosedačka a pelíšek v jednom od firmy CaniAmici. Tuto přepravku lze v autě připevnit autopásem k sedačce, takže váš pes je v bezpečí za jakékoliv situace. Je lehká, lze ji tedy využít i ve vlaku. Navíc splňuje povolené rozměry leteckých společností. Jakmile dorazíte k cíli, je možné z tašky odepnout vršek a použít jej jako cestovní pelíšek.

j-14 j-16 j-15 j-17

Do letadla i pro větší psy

Tašky s pevným dnem, které slouží zároveň i jako klec pro pejsky, kteří se necítí dobře při transportu, poskytnou útočiště a bezpečí i větším psům. Jsou opatřeny pevnými uchy a mřížkami po všech stranách. Jsou z nepropustného materiálu, takže společně s podložkou pro štěňata jsou vhodné i pro ta nejmenší, která ještě nezvládají venkovní hygienu. Do těchto tašek lze bez problémů umístit misku s vodou či jídlem.

DSC_1387 DSC_1388 DSC_1381 DSC_1383

Na trhu je i několik tašek na kolečkách s výsuvným madlem. My vám nabízíme tašku od společnosti Hunter, která ovšem nesplňuje limitní rozměry příručního zavazadla na palubu letadla.

IMG_3059p IMG_3061p

Pro nervózní psy

Nejlepší na cestování pro menší psy do 20kg je taška značky Outward Hound. Batoh ve stylu klokaní kapsy rozděluje váhu psa rovnoměrně pro pohodlné nošení a umístění na přední straně, může být uklidňující pro nervózní pejsky, kteří potřebují více kontaktu s páníčkem.

DSC_0917

Pokud potřebujete kabelku spíše do města, můžeme nabídnout lehké tašky s postranními kapsami, které jsou zároveň ideálním módním doplňkem.

g-61 DSC_1389 DSC_1384

Doufáme, že jsme vám pomohli při vybírání správné tašky pro cestování o dovolené. Všechny tašky naleznete v sortimentu naší prodejny Dogtown na Letné a nebo na našem e-shopu http://www.hotdogs.cz. Šťastnou cestu vám i vašim psím kamarádům!

 

 

 

 

 

Objednávka portrétu Vašeho psa


Dekujeme za objednavku

Vyskytla se chyba, zkuste prosim znovu.

Focení Venku
Focení v Ateliéru
Ilustrace - Charakteristický Portrét