Menu

Německý špic

Publikováno: 17/05/2014

NĚMECKÝ ŠPIC

Důsledkem archeologických nálezů z 5. a 4. tisíciletí před naším letopočtem se němečtí špicové označují za nejstarší plemeno střední Evropy. Za nejstarší varietu je pak považován vlčí špic, což je zároveň i největší z pěti velikostních rázů.

Wolfspitz2

V Německu dobře sloužili coby domácí psi, strážci, hlídači a ač se to může zdát jakkoliv nepravděpodobné, v severských oblastech byli považováni i za psy lovecké, přestože u nich lovecký instinkt příliš rozvinut není. K loveckým dovednostem měli největší předpoklady vlčí špicové, proto řízený chov těchto plemen začal právě u nich. Neobyčejnou historkou je skutečnost, že pokud u někoho hrozilo pytlačení se svými psi, pes jim byl odebrán a naopak darován byl špic. Malé varianty jsou dodnes oblíbené coby módní doplňky.

Szpic_miniatura_576

Všechny velikosti mají společný temperament a ostražitost. Navzdory menším velikostem je vhodný hlídač, jelikož velice rád štěká. Jeho štěkot ovšem není projevem ani bázlivosti, a ani agresivity. K cizím je nedůvěřivý, ale svou rodinu bezmezně miluje, odrostlejším dětem je výborným přítelem, ti menší by ho mohly nechtěně zranit. Bývá velmi závislý na svém pánovi, potřebuje častý kontakt. S ostatními zvířaty se obvykle snáší bez problémů. Je učenlivý a živý. Je třeba mu zajistit dostatek pohybu a jako ostatním plemenům i důslednou výchovu. Větší velikostní rázy se dožívají kolem třinácti let, menší kolem patnácti.

Špicové jsou charakterističtí svým zavalitějším tělem, stojatýma ušima a hustou srstí různých barevných kombinací, která jim odstává od těla.

Kohoutková výška: 

Špic vlčí:   49cm +/- 6cm

Špic velký:  46cm +/- 4cm

Špic střední:   34cm +/- 4cm

Špic malý:  26cm +/- 3cm

Špic trpasličí: 20cm +/- 2cm

Hmotnost:

Špic vlčí:   25-30 kg

Špic velký:  17,5-18,5 kg

Špic střední:   10,5-11,5 kg

Špic malý:  1,8-2,5 kg

Špic trpasličí: pod 2 kg

 

Náchylnost k nemocem: Stejně jako jiná miniaturní plemena, i malé špice trápí luxace čéšek, jinak ale patří mezi zdravá dlouhověká plemena.

817904a

Objednávka portrétu Vašeho psa


Dekujeme za objednavku

Vyskytla se chyba, zkuste prosim znovu.

Focení Venku
Focení v Ateliéru
Ilustrace - Charakteristický Portrét