Menu

Péče o srst

Publikováno: 03/05/2014

Právě probíhá období, kdy psi shazují zimní srst, a tak si povíme něco o tom, jak o ni správně pečovat.

Srst psa se skládá z tzv. pesíku a podsady. Pesík je hrubý rovný chlup, který bývá delší než ostatní srst. Chrání zvíře před vodou a sněhem. Podsádka je složena z jemných chlupů, které mají na starost tepelnou izolaci v zimě i v létě.

V našem salónu v Dogtown si rozdělujeme pejsky podle typu srsti na tyto druhy:

– Psi s tzv. „bezúdržbovou srstí“ – tuto srst stačí občas vykoupat a vyčesat (např. vlčák, ovčák, husky, malamut, hrubosrstý jezevčík, bulmastif, dobrman apod.)

– Psi, kteří mají srst, která se nestříhá, pouze upravuje – pokud budete tento typ srsti stříhat, můžete ji až na několik let poškodit a zvířeti zkomplikujete život. Srst je třeba důkladně kartáčovat (např. retrívr, setr, kolie)

– Psi se srstí, která vyžaduje pravidelný střih – jedná se o srst bez podsádky, strukturou je podobná lidskému vlasu, nelíná a je antialergická. O takovou srst je třeba pečovat každý den (např. bišon, yorkšír, kokršpaněl, maltézský psík, boloňský psík apod.)

– Psi, které je třeba pravidelně trimovat (Jack russel teriér, Parson russel, teriér, někteří knírači, griffon apod.)

Každá srst vyžaduje jiný přístup, základem je však krmit psa kvalitním bezobilovinovým krmivem, aby kůže psa nebyla šupinatá, případně přidávat lososový olej pro vysoký lesk a kvalitu srsti.

Ve vaší základní výbavě by měl být vždy kvalitní šampon, určený speciálně pro srst psí. Nedoporučuje se používat lidské šampony, jsou parfemované, mají vysoký obsah mýdla a můžou psovi podráždit oči. Doporučujeme do každé srsti po umytí použít také kondicioner. Umytý chlup tzv. uzavře, chlup není vysušený a méně na něm ulpívá mastnota a prach.

Na psy, kteří mají hustou srst je třeba používat také dobrý kartáč či hřeben. V Dogtownu nabízíme širokou škálu obojího, různé prořezávače dredů a také kartáč značky Foolie, který je vhodný pro srst s hustou podsadou, která na jaře velmi líná (kavkazský pastevecký pes, leonberger, bernský salašnický pes apod.).

Pokud budete mít zájem, přijďte k nám do Dogtown na konzultaci, rádi vám poradíme, případně vám pomůžeme vybrat vhodné kosmetické přípravky a hřebeny. Náš salón nabízí své služby každému pejskovi bez váhového či věkového limitu. Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně s láskou a péčí 🙂

Objednávka portrétu Vašeho psa


Dekujeme za objednavku

Vyskytla se chyba, zkuste prosim znovu.

Focení Venku
Focení v Ateliéru
Ilustrace - Charakteristický Portrét