Menu

Jak si vybrat správné antiparazitikum

Publikováno: 26/04/2014

Protože se často ptáte na to, které antiparazitikum si máte vybrat pro svého chlupáče, zde je několik informací o přípravcích, které máme v Dogtownu v nabídce.

Fipron

Je vhodný, pokud hledáte přípravek především za rozumnou cenu. Pomůže vašemu miláčkovi i v případě, že je již napaden blechami. Funguje jako léčba i prevence při napadení blechami, klíšťaty a všenkami. Výhodou je cena a poměrně dlouhá doba účinnosti. Nevýhodou je to, že při častém koupání se účinná látka rychle vymývá. Tento přípravek nelikviduje množící se parazity v prostředí, kde zvíře žije.

fipron-1

Advantix

Tento přípravek je určen k léčbě a prevenci při napadění blechami, klíšťaty, komáry a bodalkami stájovými. Tento hmyz také zároveň odpuzuje a narozdíl od Fipronu je účinný i pokud se váš pes často koupe. Je vhodný také pro březí i kojící feny. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a výrazně kratší doba účinnosti. Výhodou je to, že přípravek hubí zárodky a larvy parazitů také v prostředí, kde zvíře žije.

advantix.

Frontline Combo

Tento účinný přípravek je vhodný jako léčba a prevence při napadení blechami, klíšťaty a všenkami, zároveň hubí vývojová stádia těchto parazitů. Není však vhodný pro štěňata, kojící a březí feny a zároveň jeho cena je o něco vyšší. Nemáme ověřenou účinnost při opakovaném koupání zvířete.

FC

Obojek Foresto

Poměrně čerstvá novinka na českém trhu. Obojek je velice účinný, alergické reakce jsou v minimální míře, jeho účinnost je až 8 měsíců proti blechám i klíšťatům. Je netoxický, nezapáchá a je voděodolný. Hubí také nevyvinutá stádia parazitů. Je zcela neškodný pro kojence a děti takže se zvíře s obojkem může pohybovat volně v prostředí, kde žije v těsném kontaktu s lidmi. Je vhodný i pro štěňata od 8 týdnů věku. Zabraňuje vývoji bleších larev v nejbližším okolí zvířete po dobu 8 měsíců. Nevýhodou je to, že zvíře musí mít obojek stále na sobě a vysoká pořizovací cena, která je však adekvátní dlouhému účinku obojku.

Foresto

Obojek Kiltix

Tento obojek má také poměrně dlouhodu dobu účinnosti, avšak jsou na něj poměrně časté alergické reakce jako je svědění či vyrážka. Z počátku intenzívně páchne a během jeho nošení se může do zvířete zakousnout klíště, které však krev nesaje a za 3 dny odpadne. Výhodou je nižší pořizovací cena.

kiltix

 

 

 

 

Objednávka portrétu Vašeho psa


Dekujeme za objednavku

Vyskytla se chyba, zkuste prosim znovu.

Focení Venku
Focení v Ateliéru
Ilustrace - Charakteristický Portrét