Menu

Irský setr

Publikováno: 25/06/2013

Jen těžko se hledají ta správná slova pro popis tohoto „červeného psa“, jež vznikl počátkem 19. století. Je mladším bratrem méně známého a kdysi velmi ohroženého irského červeno-bílého setra.

Toto poněkud svéhlavé lovecké plemeno je velmi laskavé a přátelské povahy. Jak je vidět i na jeho ušlechtilé atletické postavě, podmínkou pro jeho spokojenost je však dostatek pohybu. Dokáže být jak velmi náruživým lovcem, tak i veselým domácím mazlíčkem. Nicméně i přes jeho inteligenci, výcvik vyžaduje trpělivost a důslednost pro jeho sklony k umíněnosti. Dožívá se kolem 13ti let.

Z irského setra dělá takového elegána zejména jeho lesklá, dlouhá, červeně kaštanová srst, jež ho spolu s atletickou postavou činí na první pohled psem urozeného původu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kohoutková výška:
Pes: 58-67cm
Fena: 55-62cm

Hmotnost:
27-32kg

 

Náchylnost k nemocem: Specielně tohoto plemeno se týká geneticky podmíněná granulocytopatie irských setrů, mezi kynology známá pod názvem CLAD. Jedná se o poruchu přilnavosti bílých krvinek a onemocnění je velmi vážné. Irští setři mají dispozice pro nemoci typické pro velké psi, z nichž lze zmínit například osteochondrózu (onemocnění kloubní chrupavky), torze žaludku, PRA (defekt oka) – u irských setrů může začít již před stářím půl roku, diagnostika je reálná již v šesti až dvanácti týdnech věku štěněte.

Objednávka portrétu Vašeho psa


Dekujeme za objednavku

Vyskytla se chyba, zkuste prosim znovu.

Focení Venku
Focení v Ateliéru
Ilustrace - Charakteristický Portrét