Menu

Velšteriér

Publikováno: 11/12/2012

Stejně jako Erdelteriér je i Velšteriér původem lovec. Používal se k lovu lišek, jezevců, kun, vyder a hlodavců v nepřístupném terénu. Ve středověku ve vyšších kruzích sloužili jako norníci v zábavních lovech.

Jeho povaha je přátelská, milá a otevřená. Stále má dobrou náladu, je hravý a veselý. K dětem má láskyplný vztah, přesto se doporučuje dohled a vzájemná socializace, neboť nepatří mezi trpitele, kteří si nechají od rozmarných ratolestí všechno líbit. S hlodavci či psi stejného pohlaví si asi nepotyká, přesto se dá naučit a je schopen žít i s kočkami.

Uplatnění je v dnešní době spíše společenské, hodí se pro hlídání i jako pes obranář. Svou rodinu neohroženě chrání za každé situace, nedá na ni dopustit. Na oplátku ale potřebuje od své smečky úzký kontakt. Je rychlý, neúnavný a vytrvalý, potřebuje dostatek činností k zabavení a disciplinovaný výcvik. Není vhodný do kotce, ale na druhou stranu nehraje ani roli mazlícího plyšáčka do postele.

Jeho srst je tvrdá, drátovitá a bohatá. Obvykle má „grizzlyho“ černé sedlo s pálením. Celkově budí kompaktní dojem. Je svalnatý a dobře stavěný. Vyžaduje pravidelnou péči, pročesávání vousu na čumáku každý den, aby nezačal plstnatět. Od Erdelteriéra je rozpoznatelný na první pohled svou výškou. Dožívají se až 14ti let.

Kohoutková výška:
do 39cm

Hmotnost:
9-9,5kg

Náchylnost k nemocem: Může se projevit primární luxace čočky (PLL), což znamená její uvolnění, může vést až k oslepnutí

Objednávka portrétu Vašeho psa


Dekujeme za objednavku

Vyskytla se chyba, zkuste prosim znovu.

Focení Venku
Focení v Ateliéru
Ilustrace - Charakteristický Portrét