Menu

Seth Casteel, autor populárních snímků psů pod vodou, radí, jak ideálně vytvořit krásné fotky Vašeho psa.

Publikováno: 22/07/2012

Originální fotografie psů pod vodou od Setha Casteela z Littlefriendsphoto.com nedávno obletěly svět. Tento fotograf usazený v Los Angeles se kromě své komerční práce věnuje také záchraně zvířat. Dobrovolně a bez nároku na honorář objíždí Spojené Státy a učí pracovníky v útulcích pro opuštěná zvířata jak udělat lepší fotografie zvířat hledajících domov, aby se rychleji umístili.

Zde je 10 užitečných rad od Setha, jak vytvořit nejlepší snímky Vašeho psa:

1. Pozitivní přístup = dobré fotky.

Psi vnímají energii. Buďte pozitivní. Bavte se. A samozřejmě…

2. Mějte hodně trpělivosti!

Trpělivost je ve focení psů nezbytná. Může to být frustrující, když si Fido nechce sednout a zůstat na místě, ale když si nechce sednout a zůstat, pak se soustřeďte a foťte to, co CHCE dělat! Získáte mnohem lepší obrázky!

 3. Foťte více fotek najednou!

Lépe je více! Ten perfektní moment je tu a hned zase pryč. Mějte foťák vždy při sobě a foťte mnoho a mnoho fotek. Budete mile překvapeni, až budete fotky zpětně procházet, co všechno jste zachytili!

 4. Pamlsky, hračky, pískátka, steak, balónky…

Jestliže chcete upoutat pozornost Vašeho psa, musíte zjistit co vyvolává jeho zájem. Buďte kreativní. A mějte v zásobě pár možností. Starý trik s pískáním může chvíli fungovat, ale dříve či později se ohraje. Já jednou pracoval se psem, kterého nezajímalo nic jiného než balónky. Strávil jsem asi půl hodiny pokusy o upoutání jeho pozornosti, bez úspěchu, ale potom jsme narazili na tři napůl vyfouknuté balónky letící nad námi v parku. Sylvio, anglický buldog se rázem stal super modelem!

 5. Světlo je důležité!

Moje rada se světlem je experimentovat na různých místech s různým světlem, abyste zjistili co funguje nejlépe na Vaše zvíře. Když slunce sotva vykukuje skrze mraky, vemte foťák a foťte! To jsou ty podmínky o kterých sníte! Dávejte si pozor na přímé slunce, obzvláště okolo poledne, jelikož to může vytvářet příliš tvrdé stíny. Zkuste zachytit siluetu Vašeho psa a vyfotit ho proti slunci. Jak dramatické!

 6. Co dělá Vašeho psa jedinečným?

Má nějaký unikátní talent? Ceněná hračka? Oblíbené místo? To by Vám mělo dát náměty na krásné fotky!

 7. Buďte se psem na jedné úrovni.

Radši než vždy mířit foťák směrem dolů, zkuste se přiblížit ke psovi na úroveň z-očí-do-očí  a zachyťte snímek z jeho/její perspektivy.

 8. Nepozorovaně se plížit okolo!

Vyfotit Vašeho psa, když to vůbec nečeká plodí často vůbec ty nejhezčí fotky. Budete mile překvapeni jak vtipné a hezké fotky z toho vzniknou!

 9. Oči jsou často klíč k emocím fotky.

Ujistěte se, že vždy ostříte na oči psa.

 10. Používejte rychlé časy závěrky abyste předešli rozmazaným obrázkům.  

Zvířata jsou rychlá! A jesli má Váš foťák „burst mode“ (režim sport), použijte ho. To zachytí více po sobě jdoucích fotek a dá Vám tak větší šanci zachytit ten vyjímečný okamžik.

 Zde je 10 nejoblíbenějších fotek  zvířat Setha Casteela z jeho fotogalerie:

Pro více fotek od Setha Casteela navštivte LittleFriendsPhotos.com.

Zdroj: CesarsWay.com

Objednávka portrétu Vašeho psa


Dekujeme za objednavku

Vyskytla se chyba, zkuste prosim znovu.

Focení Venku
Focení v Ateliéru
Ilustrace - Charakteristický Portrét