Menu

Co jsou to holistická krmiva?

Publikováno: 31/05/2012

Náš obchod se psími potřebami Dogtown se mimo jiné zaměřuje na prodej vysoce kvalitních super-prémiových holistických a BIO krmiv pro psy.  Holistický znamená zjednodušeně celostní, což v tomto případě představuje komplexní a vyváženou stravu s ohledem na původ psů jako divokých šelem, jejichž DNA a zažívací systém se za staletí domestikace nezměnil. Toto krmivo neobsahuje žádné obiloviny, jsou tu naopak přirozeně zastoupeny, jak ve velké míře bílkoviny z čerstvého masa, tak vitamíny z lesních plodů a bylinky.

Čím se holistické krmivo liší od běžných komerčně známých značek krmiv? Přírodní holistická krmiva jsou vyrobena pouze z čerstvých surovin v nejvyšší potravinářské kvalitě, obsahují vysoký podíl masa (až 8x více než je běžné u komerčních krmiv, například polosuché granule značky Platinum obsahují minimálně 70%), ovoce, zeleninu a bylinky. Naopak neobsahují potraviny s vysokým obsahem škrobu, jako jsou pšenice či kukuřice a místo nich jsou použity energeticky vydatnější a lépe stravitelné brambory či proso. Veškerá námi prodávaná krmiva jsou hypoalergenní, bez umělých konzervantů, barviv a ochucovadel, a proto jsou vhodná i pro alergiky a pejsky s citlivým zažíváním.

Nabízíme krmiva od suchých granulí, přes polosuchá až po konzervy či paštiky. Mezi náš sortiment patří i celá řada pamlsků v BIO kvalitě či na bázi holistických receptur. Mezi nabízené značky patří velmi populární Magnusson – švédská ekologicky zaměřená značka na výrobu špičkových krmiv pro psy, vyráběné způsobem „Oven-baked“ neboli technikou pozvolného pečení za nízké teploty, které zachovává přírodní vitamíny, minerální látky a stopové prvky v granulích. Mezi další nabízená krmiva patří Canine Caviar – americká značka holistických granulí s vysokým obsahem masa, granule jsou velmi malé a proto vhodné i pro ta nejmenší plemena. Tyto granule navíc obsahují česnek, petržel a šípek, a tím podporují imunitní systém. Příchutě jsou navíc zpestřeny o bylinky, jako je vojtěška, čekanka, hnědé řasy, máta či rozmarýn, které dávají krmivu Canine Caviar nezaměnitelnou chuť. Polosuché holistické granule, paštiky a pamlsky Platinum se vyznačují velmi vysokým obsahem masa (70-83%) a jsou vhodné pro vybíravé a alergické psy. Granule a konzervy značky Trainer nabízejí širokou škálu příchutí od kachny přes králíka až po telecí a jsou zajímavě doplněny například o ženšen nebo aloe vera. Taste of the Wild je americká značka krmiv, která ve svých krmivech využívá zdroje čerstvého masa ze zvířat, jako jsou bizoni, srnky, kachny, křepelky, jehňata, lososi či krůty. Jako doplněk k divočině se v krmivu používají sladké brambory, bylinky, borůvky, maliny a rajčata.

Všechna tato krmiva jsou vysoce kvalitní, ale i přes jejich vyšší náklady na výrobu nejsou o nic dražší než u nás komerčně známější krmiva na trhu. Holistická krmiva zajistí Vašemu pejskovi více energie, lepší zdraví, delší životnost a kvalitnější srst. Zamyslete se nad tím, jak se Váš pejsek stravuje a dopřejte mu kvalitní a vyváženou potravu. S holistickým krmivem bude Váš mazlíček žít delší a aktivnější život!

Objednávka portrétu Vašeho psa


Dekujeme za objednavku

Vyskytla se chyba, zkuste prosim znovu.

Focení Venku
Focení v Ateliéru
Ilustrace - Charakteristický Portrét